Актуелно

Реакција и од Уранија Пировска од Хелсиншки комитет по изјавата од Заев

На изјавата на премиерот Зоран Заев која вчера ја изреволтира и шокира македонската јавност, дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја рушат владата, реагираше и извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права во Македонија, Уранија Пировска.

Таа во првиот пост напиша дека оваа изјава делува гнасно по многу основи!

„Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше претходно!“, пишува Пировска.

Advertisements
To Top