Ракометарот Кузмановски „рипна во тавче“, ја запроси девојката во полна кафана


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец и член на Магдебург, Филип Кузманоски вчера ја побара за жена својата девојка Моника и тоа пред полна кафана во Битола.

Моника Игнова има 25 години, ги заврши додипломските студии на Правниот факултет во Скопје, и е е братучетка на неговиот соиграч од националниот тим, Дејан Манасков.

Левиот бек сезонава настапуваше за битолски Еурофарм Работник, а од следната сезона ќе биде член на Магдебург во Бундес лигата.

Откако Моника му кажа „ДА“, Кузмановски ќе може во одлично расположение да се подготвува за новата натпреварувачка сезона.