Раиола денеска погребан во Монте Карло – фудбалските ѕвезди се простија од славниот менаџер


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Славниот фудбалски агент Мино Раиола денес беше погребан во приватна церемонија во црквата Сен Шарл во Монте Карло.

На погребот на супер агентот присуствуваа и фудбалските ѕвезди со кои Мино соработуваше, но беше и добар пријател. На церемонијата присуствуваа Ибрахимовиќ, Де Лихт, Халанд, Донарума, Верати и други.

Раиола почина во болница во Милано на 30. април на 54-годишна возраст.