Променливо облачен четврток


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Последниот четврток за месец ноември во Македонија носи променливо облачно време со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде од 2 до 6, а максималната од 8 до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со утринска слаба магла. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 13 степени.

Под влијание на влажен бран, од утре ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во западните делови. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег.