Актуелно

Пролетна среда

Оваа мартовска среда во Македонија носи пролетни временски услови. Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од седум до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до еден степен, а дневната температура до 14 степени. Маврово 7, Охрид и Крива Паланка 12, Кавадарци и Берово 11, Бирола 13, Дојран 17.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно, суво и потопло, особено топло ќе биде во четврток и петок. Во сабота облачноста ќе се зголеми, а во недела и понеделник ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

Advertisements
To Top