Актуелно

Продавачка застрелала соселанец во прилепско Светомитрани

Продавачката од селската продавница, 33-годишната М.П. утринава во 9 часот во прилепското село Светомитрани со ловечка пушка во глава го застрелала познаникот и соселанецот, 43годишниот Н.Д.. Оловните зрна од чифтето биле фатални за Н.Д. кој починал во продавницата.

Полицијата извести дека ја уапсиле продавачката. Засега не се знае причината за убиството.

To Top