При пад од зградата на ФФМ загина градежен работник


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Градежен работник кој работел на зградата на Фудбалската федерација на Македонија, загина при пад од зградата за време на работна должност.

Несреќата се случи вчера околу 16 часот во која загина 56 годишен работник од Скопје. Тој загинал откако паднал од зградата на ФФМ во Ново Лисиче на која работел.

Лекарите се обиделе да го ранимираат, но само била констатирана смрт.

МВР потврди дека лицето В.П од Скопје паднало и починало на лице место додека извршувало градежни работи на зградата.