Актуелно

Претседателот Пендаровски денес на пладне ќе одржи прес-конференција

Македонскиот претседател Стево Пендаровски најави одржување на прес-конференција која ја закажа денес точно на пладне.

Од неговиот кабинет ја најавија прес-конференцијата која ќе се одржи во Вила Водно уште во текот на вчерашниот ден.

Непознато е што ќе биде темата и дали тоа е поврзано со последните случувања за случајот „Рекет“ кои ја тресат македонската политичка сцена.

Advertisements
To Top