Актуелно

Пеколно жежок понеделник

Денес, понеделник, 12 август, времето во Македонија ќе биде сончево и многу жешко. Ќе дува слаб југоисточен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9.

Утринските температури ќе се движат од 12 до 22 степени, а дневните од 30 до 41 степен.

Во Скопје и околината сончево и топло со утринска температура до 21 степен, а дневна температура до 39 степени.

Advertisements
To Top