Преку ограда и низ грмушки Бекам бегаше од првиот натпревар на неговиот син во дресот на Брентфорд


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Синот на славниот Дејвид Бекам, изминатата недела потпиша договор со англиски Брентфорд каде што ќе игра за вториот тим на премиерлигашот.

Вчера 20-годишниот Ромео го имаше своето деби, а Бекам не сакаше да ги пропушти првите минути во дресот на англискиот клуб на својот тим.

На натпреварот Бекам се појавил „маскиран“ со цел да не привлекува многу внимание и мирно да го проследи настапот на својот син.

Сепак поранешниот англиски фудбалер не успеал да помине незабележано.

Интересна ситуација имало по последниот судиски свиреж кога Бекам прескокнувал ограда и поминувал низ грмушки за да избега од фановите.