Предупредување за возачите: Свлечиште на патот Кичево-Гостивар, кај Тајмиште


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


На магистралниот пат Гостивар-Кичево по планинскиот премин Стража кај селото Тајмиште има свлечиште поради што сообраќајот се одвива наизменично по една сообраќајна лента само за лесни возила.

Екипи на Македонија пат работат на побрзо отстранување на слвечиштето и нормализирање на сообраќајот.

На останатите патишта низ државата утринава сообраќајот се одвива непречено по претежно суви коловози.