Познато менито: Еве што ќе се јаде на официјалниот ручек после инаугурацијата на Трамп


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Откако ќе положи заклетва како претседател на САД, Доналд Трамп ќе присуствува на традиционалниот официјален ручек во Конгресот, во чест на новоизбраниот шеф на државата.

Менито ќе вклучува јастози во шафран сос, говедско во сос од темно чоколадо и ракчиња. За десерт ќе има чоколадно суфле и сладолед од ванила и вишни. Со сето ова, ќе се служат вина од Калифорнија.

На ручекот се поканети семејствата на Трамп и на потпретседателот Мајк Пенс, лидерите на Конгресот, членови на Врховниот суд и други видни политичари.