Како што личи на роденден: Кејт Мос „камен“ пијана на роденденската забава?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Кејт Мос го прослави 43 -от роденден во Лондон. Таа секоја година организира големи забави за своите родендени, а овојпат „изгледаше чудно“ уште пред да пристигне на забавата – пишуваат таблоидите.

Вечерта беше придружувана од 29 годишниот Николај Фон Бизмарк, со кого манекенката е во врска повеќе од една година. Забавата траела до рано утрото, а Кејт и Николај заминале одвоено.

Кон крајот на минатата година се појавија написи дека ја раскинале врската бидејќи тој не сакал да намали со лудите ноќни излегувања на кои Кејт веќе не можела да го следи.