Последната „Ноќ на вештерките“ за Џејми Ли Кертис


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Скоро 40 години после нејзиното деби на големото филмско платно, со улогата во филмот од 1979 година „Halloween“, легендарната холивудска актерка Џејми Ли Кертис повторно ќе се појави во најновото продолжение од познатата филмска хорор франшиза.

Како што вели Кертис, не можела да одолее на предизвикот и да не заигра во новото остварување на култниот хорор серијал „Halloween”.

Џејми потенцираше дека ова ќе биде нејзината последна „Ноќ на вештерките“.