После Први мај нови цени на горивата


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Со последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика, донесена по Велигден, бензините поскапеа  за 2,5 денари по литар, а дизелот е поскап за 2 денари.

Со тоа, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67,50 ден/лит, а малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 69,50 ден/лит. Новата цена цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 52,50 ден/лит, а малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 41,00 ден/.

По Први Мај се чека новата цена на горивата во Македонија. Останува да видиме каква ќе биде одлуката на РКЕ.