Понеделничка временска прогноза


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Времето во Македонија денеска ќе биде студено и променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови (локално над 60 км/ч.).

Во Скопје променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, а дневната температура ќе достигне до 0 Целзиусови степени. Маврово -7, Охрид -1, Битола и Крива Паланка -2, Берово -4, Кавадарци 1, Дојран 3.

Утре наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од -8 до 4 степени.