Понеделничка временска прогноза


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Првиот мајски понеделник Македонија носи сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер во западнте делови од западен, во источните од северозападен правец, а вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 26 Целзиусови степени, Маврово 16, Охрид 21, Битола 25, Крива Паланка 22, Берово 23, Кавадарци 28, Дојран 30.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а дневните температури ќе се движат од 14 до 25 степени.