Актуелно

Понеделничка временска прогноза

Денес, понеделник, 16 март, во Македонија претпладне ќе имаме умерена облачност, а попладне претежно сончево време. Ќе дува слаб ветер од источен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната температура од четири до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје претпладне со умерена облачност, попладне претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Утринската температура ќе достигне до два степени, а дневната температура до 12 степени. Во Маврово 4, Охрид 7, Битола 9, Крива Паланка 10, Берово 8, Кавадарци 13, Дојран 14 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со постудени утра, но со пораст на дневната температура. Во среда и во четврток ќе дува умерен северен ветер.

Advertisements
To Top