Полициските служби го приведоа лицето кое го нападна снимателот на „Телевизија 24“


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Лицето кое денеска го нападна снимателот на тв 24 Љубиша Игнатов е приведен во полициска станица Кисела Вода, пренесува ТВ 24 повикувајќи се на извори од истрагата за случајот.

Миле Пенов ќе биде задржан во полициска станица по одлука на скопското јавно обвонителство, кое утре ќе одлучува дали ќе бара и мерки за него од судот.

Пенов е приведен по пријава на Игнатов, кого најпрво вербално а потоа физички го нападна. Исказ во полиција даде и снимателот на ТВ 24 и новинарот Александар Тодевски кој беше истотака цел на вербален напад од Пенов.