Погледнете како се славеше победата на Аргентина на Антартикот! (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Селекцијата на Аргентина на Мундијалот во Русија пристигна како еден првите фаворити за трофејот, но веќе после првиот натпревар против Исланд стана јасно дека нема да биде лесно.

По ремито со аутсајдерот Исланд следуваше дебаклот од Хрватска, а по кој во селекцијата настана тотален хаос.

Аргентинците мораа да се „вадат“ во последното коло против Нигерија, на крајот за среќа на сите Аргентинци и успеаа со голот на Маркус Рохо во 86 минута на натпреварот.

Големата победа на Аргентина се славеше и во базата на научниците во Марамбио на Антартикот кој прославуваа на снегот на -20 степени!

ант