Жешко

„Плејбој“ чести со најдобрите фотки во нивната архива

Најславното списание за мажи на светот, култното „Плејбој“, на нивниот официјален Инстаграм профил објавува фотографии кои ја одбележале неговата историја, а тимот реши да го објави она што е најдобро од архивата.

Во тој контекст беа објавени две фотографии на голата Ана Никол Смит, направени во 1994 година. На фотографиите Ана позира во када, а сапуницата и тече од нејзините раскошни гради.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Playboy (@playboy) on

Сликите се направени од фотографот Стивен Вајда и веќе собраа повеќе од 200.000 лајкови на Инстаграм.

Моделот Ана Никол Смит почина од предозирање во 2007 година.

To Top