Петочна временска прогноза

Во текот на денешниот ден, во Македонија, времето ќе биде сончево и топло со умерен до засилен јужен ветер. Кон крајот на денот нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 26 до 36 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 34 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.