Петочна временска прогноза

Сончево и топло, попладне и во вечерните часови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Утринските температури ќе се движат од 9 до 17 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 24 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 16 и дневна до 32 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на нестабилно време со пороен дожд, грмежи, појава на град и засилен ветер.