Петочна временска прогноза

Петок, 16 август, носи сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе има и услови за слаб локален дожд. Ветрот ќе дува умерено и претежно од северен правец, вдолж Повардарието повремено ќе се засилува.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 30 Целзиусови степени, Маврово, Охрид и Крива Паланка 27, Битола 29, Кавадарци 32, Берово 26, Дојран 34 степени.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен и северозпаден правец. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 33, Маврово, Берово и Крива Паланка 27, Охрид и Битола 29, Кавадарци 35, Дојран 34.

И во недела времето ќе биде претежно сончево со температури од 28 до 36 степени.