Петочна и викенд временска прогноза


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Максималните дневни температури ќедостигнат во Скопје 32 Целзиусови степени, Маврово 24, Охрид 28, Битола 31, Крива Паланка 27, Берово 26, Кавадарци 33, Дојран 34.

И викендов ќе имаме сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи и дневни температури од 27 до 35 степени.