Актуелно

Петочна и викенд мајска временска прогноза

Овој мајски петок во Македонија ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе достигнат во Скопје 23 Целзиусови степени, Маврово 19, Охрид 23, Битола 21, Кавадарци 22, Крива Паланка 18, Берово 17, Дојран 24 степени.

И за време на викендот ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец, вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Дневните температури ќе се движат од 17 до 25 степени.

To Top