Петмина мртви во вооружен напад на новинарската редакција на „Capital Gazette“ во Мериленд (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Петмина мртви е трагичниот биланс од вооружениот напад врз новинарската редакција на весникот Капитал газета во Анаполис, Мериленд.

Портпаролот на њујоршката полиција потврди дека полицајци се испратени во седиштата на големите медиумски организации во градот Њујорк, по пукањето во Мериленд.

Американските медиуми објавија дека напаѓачот е уапсен, а полицијата на прес-конференција потврди дека се убиени пет луѓе.