„Петарда“ на Балотели против Гезтепе – „рабоната“ беше мајсторија за гратис атракција (снимка)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Адана Демирспор сезоната во Турција ја заврши со убедлива победа над Гезтепе со 7:0, а овој натпревар го обележа Марио Балотели кој постигна дури пет гола.

Еден од головите на Балотели привлече посебно внимание затоа што беше вистинско ремек-дело. Италијанецот прво мајсторски се ослободи од својот чувар, а потоа со „рабона“ го матираше противничкиот голман.