Спорт

Пет клуба може да си го дозволат Погба, а тој сака трансфер во…

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ја игра последната сезона на „Олд Трафорд“ и јасно е дека на лето ќе го напушти клубот.

Погба пред себе има неколку варијанти каде да ја продолжи кариерата, но негова најголема желба е да се врати во Јувентус, пренесува „Калчомеркато“.

Се смета дека само пет клуба можат да си го дозволат Погба, а тоа се Манчестер Сити, ПСЖ, Реал Мадрид, Барселона и Јувентус. Меѓутоа, Французинот никогаш не би се преселил на „Етихад“, а Германија и Франција не се посакувани дестинации.

Барселона и Реал Мадрид пак полека се откажуваат од Погба и се насочуваат кон други фудбалери, па единствената опција за него е враќање во редовите на Јувентус.

Јувентус е во постојан контакт со неговиот менаџер Мино Раиола, па „бјанконерите“ ќе направат се за да го вратат во Торино во летниот преоден рок.

Advertisements
To Top