Палаво издание на Рита Ора


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Пред да замине на британскиот фестивал „Нотинг Хил Карневал“, Рита Ора на социјалните мрежи се пофали како вежба за таму.

28-годишната Ора на Инстаграм сподели видео на кое тверка облечена во проѕирен комплет, без градник под него.

Пејачката со косовско потекло деновиве ќе има настап во хрватскиот приморски град Задар, каде за едночасовен настап ќе добие 200 000 евра.