Паднало од покрив на фирма – починал на пат кон болница


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Во 15 часот и 40 минути во текот на вчерашниот ден во Скопје, се случи голема трагедија, информираат од полицијата.

При пад од кров на фирма, 57 – годишниот скопјанец С.Ј. се здобил со тешки телесни повреди, по што веднаш со возило на Итна медицинска помош бил транспортиран до Ургентен, но  но за жал починал по пат.

Во 16 часот и 20 минути од страна на доктор од Ургентниот центар Скопје констатирана е смрт.

Се преземаат мерки за цеосно расчистување на случајот.