Паднал во котел со стопен алуминиум и останал жив


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓25-годишен електричар кој работел во фабрика во Швајцарија паднал во котел со стопен алуминиум и го преживеал тоа.

Несреќата се случила во градот Сент Гален во североисточниот дел на земјата.

Двајца работници за оперативно одржување имале намера да работат на печката за топење на алуминиум. Печката содржела течен алуминиум на температура од 720 степени Целзиусови. Во текот на работата, електричарот паднал низ отворот на котелот и се потопил во алуминиум до колена. Мажот успеал да се фати за отворот и да се извлече од бојлерот, пишува Blick.ch.

На местото на несреќата му помогнале болничари и двајца лекари од итната помош, а потоа бил пренесен во болница. Во незгодата се здобил со тешки изгореници и повреди.

Заднината на несреќата ја расветлува градската полиција на Сент Гален.