Викенд прогноза за крајот на оваа седмица


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Денеска, недела, 3. ноември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно, по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност.

Во западните делови во претпладневните часови ќе има услови за појава на краткотраен дожд, а во источните ќе преовладува посончево време. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 16 степени.