Овој тим би бил фаворит за злато: Најдобрите 11 кои нема да ги гледаме на Мундијалот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Светското првенство во Русија ќе помине без неколку врвни фудбалери кои ако се состават во еден тим сигурно ќе биде еден од главните фаворити за прво место.

Голман Јан Облак (Словениј), десен бек Антонио Валенсија (Еквадор). Стопери Вирџил ван Дијк (Холандија) и Костас Манолас (Грција), лев бек Давид Алаба (Австрија).

Играчи за врска Миралем Пјаниќ (БиХ) и Артуро Видал (Чиле), на крилните позиции Герет Бејл (Велс) и Алексис Санчез (Чиле).

Напад: Един Џеко (БиХ) и Пјер Емерик Обамејанг (Габон).

Резерви: Дури и клупата на овој тим изгледа застрашувачки со Арјен Робен, Марек Хамшик, Ријад Марез, Петр Чех, Стефан де Вриј, Наби Кеита, Кристиан Пулишиќ и Гари Медел,