Актуелно

Оваа среда носи променливо време

Денеска во Македонија ќе имаме променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, најавуваат метеоролозите.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 21, Маврово 14, Охрид 19, Крива Паланка 20, Берово 19, Битола 20, Кавадарции и Дојран 23 Целзиусови степени.

Прогнозата за утре е променливо облачно, во попладневните часови ќе има нестабилн аоблачност, која ќе биде проследена со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури – Скопје 19, Маврово 15, Охрид 20, Битола 19, Крива Паланка 22, Берово 17, Кавадарци 21, Дојран 22.

И во наредните денови се очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Advertisements
To Top