Откако Аргентина го откажа мечот со Израел, Фабрегас состави тим спремен да игра


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалската репрезентација на Аргентина го откажа пријателскиот меч против Израел кој требаше да се игра пред два дена во Ерусалим.

Оваа вест крена голема прашина во светот, а истата се одлучи да ја коментира ѕвездата на Челзи, Цеск Фабрегас.

Имено, Шпанецот се одлучи да состави тим кој веднаш ќе биде спремен да игра против Аргентина, која остана без последна проверка пред Мундијалот.

Тимот на Фабрегас е навистина импресивен, а е составен од ѕвезди кои нема да играат на Мундијалот.

„Ние сме достапни“, напиша Фабрегас и го објави тимот.

Буфон, Белерин, Баили, Ван Дијк, Алонсо, Наинголан, Фабрегас, Геце, Сане, Бејл, Џеко