Актуелно

Отишол кај сосетката и ја нашол мртва

Непријатна глетка го затекнала еден човек во Скопје кој кога отишол кај својата сосетка, ја пронашол соседката мртва. Како што пренесуваат од полицијата, О.И. од Скопје пријавил дека на улицата Благоја Гојан  ја затекнал почината соседката.

Се работи за 85-годишната Г.П. која живеела со синот, кој во моментот не бил во куќата.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено за обдукција.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Advertisements
To Top