Официјално: Барселона претстави уште еден Холанѓанец


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Играчот за врска на Гронинген, Лудовиг Рејс денес и официјално беше претставен како ново засилување на Барселона.

18-годишниот холандски играч за врска на „Камп Ноу“ доаѓа за сума од 3,25 милиони евра и денес потпиша договор до 2022 година, со опција за додатни 24 месеци.

Рејс важи за еден од најталентираните холандски фудбалер за кого беа заинтересирани неколку големи европски клубови, но Барса успеа да ја победи конуренцијата.

Откупната клаузула во неговиот договор изнесува 100 милиони евра, а Холанѓанецот најпрво ќе игра за младинскиот тим на Барселона.

Рејс веќе има 50 одиграни натпревари за првиот тим на Грононген и доста искуство во холандската лига.

https://youtu.be/wAb4lO8pnPE