ОДИМЕ НА СВЕТСКО: Чешка се откажа, Македонија патува за Египет


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тоа што сите со нетрпение го очекувавме се случи – Македонија ќе учествува на Светското првенство во Египет, кое започнува утре.

Македонија како прва резерва беше во исчекување за повик на Светско првенство доколку некоја репрезентација се откаже, и тоа се случи.

Репрезентацијата на Чешка се откажала од настапот поради големиот број позитивни случаи на Ковид-19, па Македонија ќе учествува на нејзиното место.

Македонија сега ќе игра во Групата Г, каде што е домаќинот Египет потоа Шведска и селекцијата на Чиле, која два пати ја совладавме на пријателски натпревари во Скопје.