Од полноќ нови, пониски цени на горивата

горива

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од вечер, на полноќ, на сила стапуваат новите, прилично пониски цени на горивата. Поевтинувањата се движат од 3, односно за 2,5 денари по литар.

Според новиот ценовник, од утре бензинот „Супер 98“ поевтинува за три денари и ќе се продава по цена од 69,00 денари за литар, а исто толку се намалува и „Супер 95“ и ќе чини 66,50 денари. Цената на дизелот се намалува за 2,5 денари и ќе изнесува 60,00 денари за литар.