Од компликации на КОВИД-19 почина заменик-градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Од компликации на Ковид-19, почина Енвер Малиќи, заменик-градоначалникот на Град Скопје. Тој бил хоспитализиран во болница поради здравствни проблеми, а бил позитивен и на коронавирусот.

Малиќи беше сопственик на „Гемак трејд“ и советник во Советот на Град Скопје од редовите на ДУИ. Во 2017 година, градоначалникот Петре Шилегов го назначи за негов заменик.