Облачен и студен понеделник


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Последниот јануарски понеделник во Македонија носи променливо облачно и студено време, попладне со делумно намалена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец и дневна температура до 5 Целзиусови степени. Маврово 0, Охрид 6. Битола и Крива Паланка 3, Берово 1, Кавадарци 4, Дојран 9 степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно, локално со слаби врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.цВо Скопје променливо облачно со умерен до засилен ветер од северозападен правец.