Облачен и дождлив вторник


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Денешниот ден, вторник, 27. септемви, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималните дневни температури ќе востигнат: Скопје 24, Маврово 15, Охрид 21, Битола 23, Крива Паланка 20, Берово 19, Кавадарци и Дојран 25 Целзиусови Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност, пооблачно во западните делови, каде ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, а дневните температури ќе се движат од 15 до 25 степени.