Облачен четврток со дождливи периоди


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, четврток, 13. октомври, ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, најпрвин во западните, а потоа и во останатите подрачја. Попладне и во текот на ноќта кон петок врнежите на повеќе места ќе бидат пообилни и поројни (локално над 30 л/м2).

Во Скопје облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, сневната температура ќе достигне до 18 Целзиусови степени. Маврово 11, Охрид 17, Битола 16, Крива Паланка 17, Берово 15, Кавадарци 19, Дојран 20.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец и дневни температири од 10 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно со дневна температура до 16 степени.