Новата работна недела носи серија сончеви денови


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Денеска, понеделник, времето во Македонија претпладне ќе има магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната ќе достигне од 16 до 20 Целзиусови степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 17 степени.

До петок времето ќе биде стабилно со утринска магла по одделни котлини. Нови врнежи од дожд се очекуваат во сабота.