Нова фудбалска трагедија: Почина капитенот на младата француска репрезентација


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Фудбалска Франција денес ја потресе нова трагедија откако беше потврдено дека починал младиот фудбалер на Ле Авр, Самба Диоп.

Ле Авр денес требаше да игра против Реимс во француската Лига 1, но натпреварот е откажан после трагедијата. Од клубот утрово потврдија дека 18-годишниот Самба Диоп полинал во сон и дека е пронајден мртов во семејната куќа.

Диоп беше капитен на јуниорската репрезентација на Франција, утрово безживотното тело го пронашле неговите родители, а се уште не се познати причините за смртта.