Нов мејл со закани за бомби во скопските училишта


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Нов мејл со дојава за поставена бомба добила скопската гимназијата „Никола Карев“.

Како што пренесува „Локално“, на учениците им било кажано да си заминат од училиште, а на родителите им била испратена порака од класните раководители дека децата се испратени дома.

Од МВР информираат дека на меил адреси на шест училишта во Скопје е упатена закана за поставена бомба.

-Денеска (02.11.2022) во СВР Скопје околу 14.30 часот е пријавено дека на меил адреси на шест училишта во Скопје е упатена закана за поставена бомба. Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата. Во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информирале од МВР.