Софијанова и Васев си поднесоа оставки од директорските функции на универзитетските клиники


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Директорката на Универзатската клиника за детски болести проф. д-р Аспазија Софијанова и дирекоторот на Клиниката за радиотерпаија и онкологија, д-р Никола Васев, поднеле оставки од раководните функции на барање на министерот за здравство, Беким Сали, соопшти попладнево Министерството здравство.

Согласно законските процедури, по назначување нови директори на овие клиники од страна на Министерот, јавноста навремено ќе биде информирана, се вели во соопштението на Министерството за здравство.