Нога во воздух и маска на главата – Лиз Харли во акција (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Елизабет Харли редовно ги чести своите следбеници на социјалните мрежи со секси фотки и снимки на кои позира или се снима во бикини, но она што го објави пред два дена многу нејзини обожаватели ги остави со прашалници над главата.

Лиз објави снимка на која носи црн едноделен костим за капење и црна „фантомка“ на главата, изведувајќи карате потези (додуша, на доста неспретен начин). Видеото го сними на Малдиви, а во описот објасни дека станува збор за нејзината маска за „Ноќта на вештерките“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

Покрај тоа видео, објави уште едно во стил и амбиент кој многу повеќе „лежи“ на нејзината заводливост и провокативност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on