Никола Карабатиќ по вторпат стана татко: Неговата Гералдина на свет донесе девојче (ФОТО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ракометарот на француската репрезентација стана татко на девојче. Тој и сопругата веќе имаат еден син.

Никола Карабатиќ ги извести своите пријатели и обожаватели дека повторно стана татко. Ракометарот на Инстаграм објави фотографии од своето проширено семејство откри дека тоа е побогато за девојче кое тој и сопругата Гералдина Пилет го нарекоа Нора.

„Многу те сакаме, Нора. Честитам на најдобрата мајка на светот“, напиша Никола покрај фотографијата со Гералдина, Нора и синот Алек кој и дава бакнеж на својата сестричка.

Карабатиќ и Гералдина во врска се од 2011. година. Ги запозна еден негов соиграч, чија девојка е пријателка со Гералдина. Оттогаш се неразделни.

https://www.instagram.com/p/BmJQ8uSF2qM/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control